Pandora

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Comunitatea Pandora


    Cum sa dai un /report sau un /sos

    avatar
    Ares


    Mesaje : 38
    Data de inscriere : 03/04/2010

    Cum sa dai un /report sau un /sos Empty Cum sa dai un /report sau un /sos

    Mesaj  Ares Dum Apr 04, 2010 10:12 pm

    Deoarece multi nu stiu sa faca /Report si /sos mam gandit sa va fac o lista unde puteti invata sa facti /report si /sos in asa fel sa va raspunda admini/gms la ele, daca nu faceti cum este scris aici, sa nu va asteptati ca admini/gms sunt obligati sa va raspunda.

    Cum sa faci un /report:

    In primul rand nu scrieti un /report cat casa de mare care sa ocupe tot ecranul, deoarece admini nu stau sa citeasca toate prostiile pe care le trimiteti, admini vor sa fiti scruti si la subiect, cu cat mai mare cu atat mai rau, trebuie sa fie detaliat si scurt.

    1.Daca ai vazut un player care are cod(hacking):
    Exemplu corect: /report ID: [id], [ce cod are].
    Exmeplu gresit:/report HELP HELP ! VAZUI CODAT, va rog veniti repede ca e codat aici !!!!!!!!!!!

    2.Daca ai nevoie de ajutor:
    Exemplu corect: /report Va rog sa ma ajutati cu [cu ce vrei sa te ajutam].
    Exemplu gresit: /report AM NEVOIE DE AJUTOR, un admin lvl mare la mine urgent !!!

    3.Daca vreti sa faceti event:
    Nu aveti voie sa cererti la Staff Admins sa va ajutam la eventuri organizate de voi ! Nu avem treaba cu ce eventuri faceti voi cu banii vostri si tot asa. Daca vreti sa faceti Event dati /ad rp cu urmatorul exemplu: /ad Organizez un eveniment, cine vrea sa participe ? (/irc join [numar]).

    4.Daca vreti sa raportati un bug:
    Exemplu corect: /report Am gasit un bug la [specificati la ce], o sa raportez pe forum, sau unui admin.
    Exemplu gresit: /report gasii bug hai repede un admin sa vezi REPEDEEE!!!

    5.Daca aveti probleme legate de cont:
    Exemplu corect:/report [problema], ma puteti ajuta va rog?
    Exemplu gresit: /report veniti la mine ca am o problema la cont si nu pot sa dau /buylevel sau nu primesc payday va rog veniti repede cat de repde puteti va rog

    6.Daca vreti skin:
    Nu aveti voie sa cereti skin, deoarece admini nu dau skinuri.

    7.Daca vati blocat undeva:
    Exemplu corect: /report Va rog /respawn, [motiv], multumesc !
    Exmeplu gresit: /report datimi teleport repede ca mam blocat va rog EU FRUMOSSSSS !!!!!!

    8.Daca nu stiti unde este Job Pointul/DMV-ul
    Exemplu corect: /report Un teleport la JP/DMV, [motiv].
    Exemplu gresit: /report datimi si mie teleport la Jp/DMV, repede va rog frumos,deoarece nu gasesc unde este si am nevoie de job/licenta... !!

    9.Daca vreti sa se organizeze un event:
    Nu aveti voie sa cereti la admini sa organizeze eventuri cand vreti voi, admini hotarasc singuri cand vor sa faca un event, daca vor sau nu.

    10.Daca cineva a facut DM/DB:
    Exemplu corect: /report ID [id], DM/DB pe ID [id]
    Exemplu gresit: /report ID ma batut si a facut si DB pe mine dupa iar vine si face DM cand ma vede, repede faceti ceva

    11.Daca cineva face Spawn Killing:
    Exemplu corect: /report ID [id], face Spawn Kill la [locatia]
    Exemplu gresit: /report Nume face SPAWN KILL, repede faceti ceva datii /fine /kick /ban repdee!!

    12.Daca aveti o intrebare pentru Staff Admins:
    Exemplu corect: /report Un admin va rog la mine, sa imi raspundeti la o intrebare.
    Exemplu gresit: /report Am o intrebare, va rog cum pot si eu sa vad cat am stat online? Si cum vad statusu meu ?????

    13.Daca va furat cineva masina,va luat foc casa,va murit pisica,va dat unu un pumn in bot, va provocat cineva, tia tunat cineva masina fara voia ta etc.
    Direct sanctionati !

    Alte reporturi de genul Exemplu gresit, care nu sunt in lista o sa fie sanctionati !


    Cum sa faci un /sos:

    1.Daca aveti nevoie de ajutor si sunteti nou
    Exemplu corect:
    /sos Sunt nou, ma puteti ajuta sa invat jocul/serverul?
    Exmeplu gresit: /sos ajutaima ba si pe mine ca sunt nou haideti baa va rog

    2.Daca ati vazut un codat:
    Codatii ii spuneti pe /report

    3.Daca vreti sa invatat RolePlay
    Exemplu corect:
    /sos Vreau sa invat roleplay.
    Exemplu gresit: /sos Datimi tp la rp school, ca vreau sa invat si yo rp ca nu stiu cum se "mananca"

    4.Daca aveti probleme legate de joc:
    Exemplu corect: /sos Va rog un GM la mine, [motiv].
    Exemplu gresit: /sos Repede un GM la mine ca am vazut ca unii au job taxi Driver si merg cu masina de politie, faceti ceva va rog.*

    5.Daca vreti un event:
    Nu cereti asa ceva la GMs nici la Admins.

    6.Daca nu stiti unde este Job Pointul/DMV-ul

    Exemplu corect:/sos Un teleport la JP/DMV, [motiv].
    Exemplu gresit: /sos datimi si mie teleport la Jp/DMV, repede va rog frumos,deoarece nu gasesc unde este si am nevoie de job/licenta... !!


    7.Daca vreti bani:
    Nu cereti asa ceva la GMs nici la Admins

    8.Daca va furat cineva masina,va luat foc casa,va murit pisica,va dat unu un pumn in bot, va provocat cineva, tia tunat cineva masina fara voia ta etc.
    Direct sanctionati !


    Cu timpul se va updata lista, daca nu respectati acest model o sa fiti sanctionati cu urmatoarele:

    Sanctiune pentru /report sau /sos gresit:
    -prima abatere /fine 20.000$
    -a doua abatere /fine 50.000$
    -a treia abatere /kick
    -a patra abatere /warn

      Data/ora curentă este: Vin Oct 18, 2024 9:24 pm