Pandora

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Comunitatea Pandora


    RP in general

    avatar
    Ares


    Mesaje : 38
    Data de inscriere : 03/04/2010

    RP in general Empty RP in general

    Mesaj  Ares Dum Apr 04, 2010 10:01 pm

    RP in general
    In primul rand comanda /me :
    Ce face ea?

    Descrie actiunea pe care o faci.

    Ca sa o folosesti corect trebuie sa puneti actiunea pe care o faceti la persoana a III-a de exe : Eu spal masina => /me spala masina.
    Cateva Observatii:
    -nu puneti /me spala masina.
    /me si sterge pe jos.
    Acel "si" nu isi are rostul
    -nu folositi /me zice ca x ......
    sau /me spune .......
    pentru acestea vorbiti normal.

    Cum sa te comporti in diferite situatii?:

    1.Cineva vine si te impusca fara motiv
    -tu nu faci repede 100000 de screen-uri si ii zici :brb forum te iei cu el la bataie sa dupa ce il omori zici ceva de genu Dumnezeu sa il ierte! /me ia cadavrul si il baga in canalizare.
    SI in legatura cu plangerile pe forum :FRATIOLOR JOCUL E IN GAME!!! NU PE FORUM,CUM CINEVA(MAI ALES ACUM CA SUNT RCSD)TOTI VOR SA ITI FACA POST PT CEA MAI MICA GRESEALA,CE VA PLANGETI ATAT CA POLITIA E CUM E CU VOI DACA VOI VENITI CU MASINA TUNATA LA PD SE VA DATI TARI CA NU VA PUTEM PRINDE SI DACA TRAGEM DIN MASINA,GATA POST ATI FACUT DB,FITI SERIOSI.

    2.Am vazut ca era cineva care vindea licente,din cate am inteles era o pacaleala,iar adminii au zis ca daca cineva mai vinde asa ceva sa dea /report de ce?

    de ce sa nu il lasati sa faca rp,ce in viata reala nu va puteti lua teata?
    In aceasta situatie daca cineva sa da teapa nu ziceti ba da banii inapoi ca iti fac post,va faceti ca nu va-ti dat seama,va duceti puneti un contract pe el,sau il rapiti chesti RP.

    3.Cand sunteti rapit
    -daca sunteti rapit incercati sa va ganditi ce ati face in viata reala:
    Nu va apucati sa il injurati,sau sa iesiti din joc, sunati prietenii cu /call sa vada si rapitorul ce ziceti,de aici totu decurge de la sine......
    -daca rapiti pe cineva:
    Nu dati /ad am rapit pe respectivul sau pe id 44(bai ce aveti in cap?)
    -Il puneti sa sune priteni,nu cereti 10000k pentru un membru rank1 dintr-un gang ca nu o sa vina nimeni sigur,cereti ceva cum ar fi o masina tunata,20k nu exagerati,vorbiti agresiv cu cel rapit,duceti-l intr-un loc departat,dati un termen limita in cazul in care nu este indeplinit omorati victima,va descurcati voi.


    4.Jaful unei banci:
    Aici e nevoie si de politie sa actioneze RP,si de civili,si de jefuitori
    Cum ar decurge un jaf rp?:
    Jefuitorii se duc in banca,daca este cineva acolo il ia ostatec(ostatecu ar trebui sa se comformeze,nu sa iese din sau din banca)si nu sa il omoare si cine intra in banca nu sa ii dea kill sa il ameninte ca e un jaf,ca sa se duce intr-un colt si sa stea acolo alaturi de ceilalati ostateci.Jefuitorii nu trebuie sa dea /ad,ci suna la politie si zic sa trimita pe cineva cu care sa negocieze la ei.Cand politaiul intra nu este omorat,ci seful jefuitorilor vorbeste cu el ce vrea:acum cereti in functie de cati ostateci aveti:daca aveti 5 cereti si voi 500k si 2 masini rapide sau 2 elicoptere cu care sa puteti fugi,trebuie sa va ganditi si la asta,daca vreti sa fie reusit jaful.Daca vedeti ca politia nu isi face treaba omorati un ostatec ca sa vada ca nu glumuti.Aici trebuie sa intervina si primarul cu banii Posted Image.Cum asa ceva ar trebui sa decurga un jaf dar la noi nu o sa vedeti asa ceva....cum se face la noi?:intra un gang in banca cine intra e omorat,se da un /ad AL mai smecher gang X a cucerit banca vrem 1020310milioane,dupa vine politia si ii omoara pe toti ...........sau se aleg cu un warn de la admini.


    5.Car jack.
    Pt jaful unei masini:
    Hei tu frumoasa masina!!
    /me sparge geamul si deschide usa.
    /me il loveste pe conducator si il da afara din masina.
    /me pleca cu demaraj.
    Ne mai vedem!!

    6.Character Story.
    Inca ceva in legatura cu Biografia personajului....va dau niste sfaturi:
    -nu mai puneti ca aveti parintii omorati de niste mafioti si ca vreti sa va razbunati a devenit prea comuna si
    ce naiba toti parintii sunt morti? si faptul ca vreti sa va razbunati nu ajuta prea mult,ba din contra.....;
    -nu folositi prescurtari,scrieti corect gramatical;
    -povestea sa fie despre ce ati fost voi inainte,si ce sunteti acum,ce scoli ati absolvit,ce locuri de munca ati avut(factiuni),de ce vreti sa intrati(nu puneti ca vreau sa ajut colegii si sa omor infractori...lame,spuneti ca aveti nevoie de niste bani in plus pentru familia voastra,ca vreti sa cumparati o casa,ca vreti sa va cumparati o masina);
    -nu folositi termeni de genu:factiune,RP,LS,war,boss si altele;
    -nu incurcati IC cu OOC ....La IC folositi cat mai mult RP posibil,acolo se vede cat de bine stie cineva RP;


    Acum o sa va dau un exemplu de biografie pentru o cerere intr-o mafie:

    Ma numesc X,am xx ani,sunt nascut in Y si vreau sa ma alatur voua,in incercarea mea de a scapa de o viata banala,unde daca esti cinstit esti prost.M-am saturat de aceasta viata plictisitoare,sunt dispus sa fac orice sacrificii pentru a intra la voi si a va ajuta cu tot ce pot.Voi transporta,voi omori,voi apara,voi fugi,voi face orice pentru voi.Vreau sa precizez ca stiu sa trag cu orice arma,pot conduce orice masina,pot zbura cu orice avion,pot conduce orice barca.
    Vreau sa va ajut si sa ma simt in siguranta pentru ca,cel mai sigur loc din lumea este intr-o mafie.

      Data/ora curentă este: Vin Oct 18, 2024 9:20 pm